Попит на землю та нерухомість зріс у 1,5 раза в I кварталі 2024 року

Share

Українці почали активніше купувати та продавати земельні ділянки, а також нерухомість у першому кварталі 2024 року.

Про це йдеться в даних Єдиного реєстру нотаріальних бланків Мін’юста, передає Опендатабот.

Так, за цей період оформили понад 185 тисяч договорів щодо відчуження земельної ділянки, що на 36,4% більше, ніж до початку широкомасштабного вторгнення.

Водночас відчужень іншої нерухомості побільшало на 55%, але їх все ще менше, ніж у 2021 році.

Зазначається, що у 2024 році українці частіше продають або передають в іншу власність землю. Зокрема, 185 тисяч договорів про відчуження землі оформили нотаріуси за перший квартал 2024 року. Це на 56% більше, ніж в аналогічний період торік: тоді нотаріуси посвідчили майже 119 тисяч таких бланків.

При цьому відчужень іншої нерухомості, окрім землі, цьогоріч побільшало у півтора раза. Так, за перший квартал цього року нотаріуси посвідчили понад 181 тисячу таких бланків. До порівняння, за той самий період торік таких угод було майже 117 тисяч.

Проте це все ще на 16% менше, ніж до початку широкомасштабної: тоді для відчуження землі було використано трохи понад 216 тисяч бланків.

“Варто зазначити, що на одну нотаріальну дію не завжди витрачається лише один нотаріальний бланк. Відповідно, кількість дій є орієнтовною та порівнюється з попередніми роками”, – зазначили аналітики.