Податкові надходження в держбюджет України збільшилися на понад 25% – Кубраков

Share

Податкові надходження в Україні зараз на 25-30% більші, ніж передбачалося у держбюджеті, передусім завдяки успішному функціонуванню створеного Україною експортного коридору у Чорному морі.

Про це заявив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, передає Укрінформ.

“Український гуманітарний коридор (у Чорному морі – ред.) було встановлено. І хороша новина в тому, що ми починаємо повертатися до попередніх цифр у наших ключових експортних сферах – сільське господарство, металургія тощо. Ми відновили експорт, і це робить нас сильнішими. Цифри у листопаді та грудні минулого року дуже оптимістичні”, – зазначив Кубраков.

За його словами, першою ознакою тут є зростання обсягів товарів, які українська залізниця доставляє до морських портів.

“Це – перший індикатор, але загалом ми бачимо, що податкові надходження є більшими, ніж це передбачалося у бюджеті, на 25-30% залежно від групи товарів. І загалом – це більше, ніж ми очікували”, – зауважив віцепрем’єр-міністр.

Кубраков наголосив на тому, що потрібно розвивати та збільшувати потужності існуючих експортних маршрутів поруч із відкриттям нових прикордонних переходів.

На цьому тлі міністр вказав на те, що наразі ведеться робота над приєднанням України до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

За його словами, вже у цьому році почнеться будівництво першої колії за європейськими стандартами у напрямку Польщі з метою сполучення української системи з європейською.