Південна Корея надасть Україні понад $2 млрд пільгових кредитів на відбудову 

Share

Україна протягом наступних п’яти років отримає пільгові кредити в еквіваленті $2,1 млрд від Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF).

Проєкт відповідної рамкової угоди між урядами України та Республіки Корея Кабмін схвалив на засіданні, передає Мінекономіки.

«Зроблено ще один крок до фіналізації всіх необхідних внутрішніх процедур та початку практичної реалізації домовленостей з нашими корейськими друзями. Україна або резидент України, який отримає державну гарантію матимуть змогу залучити пільгові кредити від EDCF. Кошти будуть спрямовані на закупівлю обладнання та на проєкти відновлення», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

За умовами рамкової угоди уряд Кореї надає можливість позичальнику отримувати кредити від EDCF до максимальної суми зобов’язань у корейських вонах, що не перевищує еквівалент 2 мільярди 100 мільйонів доларів США на 2024-2029 роки для фінансування кредитних проєктів EDCF в Україні.

Уряди Кореї та України мають визначити проєкти-кандидати у тісній співпраці один з одним. Деталі кожного окремого проєкту, сума та умови кредитування будуть визначені в окремих кредитних угодах, укладених між Експортно-імпортним банком Кореї та позичальником.

Як повідомлялося раніше, угоду стосовно кредитів від EDCF підписали перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко та посол Кореї в Україні Кім Хьонг 13 вересня 2023 року.