Піклування про колектив та дотримання обіцянок: Метінвест поділився HR-підходами в умовах війни

Share

Піклування про колектив, запровадження додаткових сервісів у відповідь на виклики часу та обов’язкове дотримання обіцянок стали пріоритетами у роботі з персоналом на підприємствах Групи Метінвест, повідомила під час конференції HR days директорка компанії зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом Тетяна Петрук.

«Ми використовуємо всі важелі, які має компанія, щоб зберегти колектив. Але перш за все, ми гарантуємо дбайливе ставлення до персоналу. Саме тому наші співробітники обирають залишатися з нами попри все», – зазначила вона.

Наразі на підприємствах Групи Метінвест працює близько 60 тисяч людей. Більшість із них розташовані у регіонах, наближених до зони бойових дій, тож плинність кадрів є значним викликом для компанії. На окремих підприємствах вона може сягати 20%.

«Наші підприємства знаходяться в 20-30 км від лінії фронту. Люди шукають більш безпечні місця для проживання. І це зрозуміло», – зауважила Петрук.

Разом з тим Метінвесту вдається залучати до 700 нових працівників щомісяця, які проходять спеціальні тренінги та навчальні програми, аби заповнити потребу компанії в робітниках. Загалом підприємствам групи необхідно близько 4 тисяч співробітників, щоб забезпечити повноцінну роботу виробничих процесів.

«Ми навчаємо всіх. Запрошуємо жінок, зокрема й на традиційно чоловічі посади. Пропонуємо сумісництво. Перекидаємо з одних підприємств на інші, тощо», – навела приклад топ-менеджерка Метінвесту.

У відповідь на виклики часу компанія створює нові сервіси, які дають людям відчуття турботи, допомагають знизити рівень тривожності та невизначеності. До прикладу, одними із найбільш затребуваних, за словами Петрук, є послуги корпоративних психологів, які проводять консультації не тільки для працівників Метінвесту, а й для членів їхніх родин.

Крім того, компанія має окрему програму інтеграції ветеранів. Наразі більше 8 тисяч співробітників Метінвесту захищають Україну на фронті, а 1 тисяча оборонців встигла повернутись до мирного життя.

«Для нас дуже важливо, щоб ветерани та ветеранки поверталися на свої робочі місця. Коли ми розмірковуємо, чому вони повертаються до нас, то усвідомлюємо – у людей є розуміння, що компанія дбає про них та їх сім’ї, поки вони на війні. Вони також знають, що в компанії діють програми перенавчання, вони підтримують зв’язок із нами», – резюмувала Петрук.