Обсяг металобрухту на майданчиках Міноборони до кінця 2024 року може сягнути 200 тис. т

Share

Міноборони накопичує металобрухт на чотирьох майданчиках для його подальшої реалізації. До кінця 2024 року лише на обліку управління відчуження та утилізації Міноборони може опинитися 200 тисяч тонн брухту.

Про це заявив заступник міністра оборони Юрій Джигир, передає Укрінформ.

«Металобрухт є найбільшою частиною надлишкового майна Міноборони. Лише на обліку управління відчуження та утилізації відомства накопичилося понад 15 тис. тонн металобрухту чорних металів. Понад 541 т з них – брухт зі вмістом дорогоцінних металів. Через війну обсяги брухту виросли у 5-7 разів – до кінця 2024 лише на обліку управління може опинитися 200 тисяч тонн брухту», – підкреслив Джигир.

Він зауважив, що Міноборони може реалізовувати накопичений на своїх складах брухт із чорних металів лише із залученням уповноважених державних підприємств, перелік яких затверджений урядом. Наразі йдеться про три держкомпанії – «Укроборонсервіс», «Укрспецторг» та «Черкаський автомобільний ремонтний завод».

Заступник міністра додав, що наразі брухт завозиться на чотири майданчики Міноборони. Крім того, у військових частинах є українська пошкоджена техніка та ворожа трофейна техніка.

Відповідаючи на запитання, коли і як з пошкодженої техніки знімається все необхідне обладнання, заступник міністра пояснив: «Є визначений протокол. Її оглядає комісія, потім працюють сапери, Командування Сил логістики потім все, що можна, знімає, далі оглядають музейники. Коли пройдено усі фільтри, брухт потрапляє у розпорядження Управління з утилізації надлишкового майна».

Джигир відзначив, що наразі левова частка пошкодженої техніки перебуває в зоні бойових дій, звідки транспортувати її поки що неможливо.