НВП “Енерго-плюс” планує перевезти з Туреччини та встановити в Україні ТЕС

Share

Українське підприємство в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки ТОВ “НВП “Енерго-плюс” планує реалізувати перший в Україні проєкт з перевезення та встановлення нової ТЕС 60 МВт з Туреччини.

Про це повідомив директор компанії Євген Корф, передає Енергореформа.

“Наразі компанія планує втілити в життя перший проєкт з перевезення нової ТЕС з-за кордону, в цьому випадку з Туреччини, та встановлення її на території України. Стан готовності об’єкта – 90%, при цьому 100% комплектуючих вже на складі станції. ТЕС має високий коефіцієнт корисної дії, а її встановлена потужність складає 60 МВт”, – зазначив Корф.

Вказується, що це побудована у 2016-2018 роках та законсервована ТЕС, запуск якої втратив актуальність через зростання цін на природний газ.

За розрахунками “Енерго-плюс”, процес перевезення та встановлення ТЕС можливо завершити за 8-12 місяців, а орієнтовна вартість проєкту складає приблизно €50 млн.

“Нова ТЕС додасть 60 МВт до енергосистеми України. Це становить 0,25% всієї генерації у пікові години, або 0,5% мінімуму споживання країни”, – пояснює керівник “Енерго-плюс”.

Перевагою об’єкта компанія називає сучасне обладнання, насамперед турбіни Rolls-Royce, який виробляє їх для найбільших сучасних пасажирських авіалайнерів Airbus А380 та Boeing 747. Вона вказує, що на ТЕС змонтовані генератори Siemens та трансформатори Alstom.

“Наша компанія вже знайшла партнерів, які мають досвід монтажу таких об’єктів. Разом з ними спеціалісти компанії готові розпочати демонтаж станції, пакування обладнання, перевезення його до України та монтаж на новому місці”, – йдеться в повідомленні.

Корф звертає увагу, що саме ТЕС потужністю 50-100 МВт наразі вкрай необхідні Україні.

“Така генерація дозволяє легко маневрувати під час пікових навантажень, а велика кількість подібних станцій вирішує проблему розподіленої генерації і є стійкою для ураження”, – аргументує він.

У компанії звернули увагу, що ще навесні 2024 року на рівні українського уряду активно обговорювалося питання перенесення в Україну законсервованих вугільних ТЕС з Німеччини й Литви, і бізнес підхопив цю ідею.

“Очікують українські енергетики й певної зацікавленості з боку держави, адже питання енергетичної безпеки країни лежить у межах компетенції уряду”, – резюмували там.