Норвегія надасть €40 млн гранту на підтримку енергостійкості України

Share

Норвегія надасть 40 млн євро гранту на підтримку енергетичної стійкості України.

Про це повідомив перший віцепрем’єр – міністр енергетики Денис Шмигаль.

«Це стане важливим внеском у здатність України протистояти російським атакам і підтримувати роботу життєво важливих послуг», – наголосив він.

Під час свого онлайн-виступу на конференції «Зима в Україні», що відбулася в Брюсселі за участі міністра закордонних справ Норвегії Еспена Барта Ейде та єврокомісарки з питань сусідства та розширення Марти Кос, Шмигаль наголосив, що енергетика є системою систем, а її захист має бути вмонтованою частиною енергетичної архітектури.

«Зараз Україна рухається до моделі розподіленої генерації та енергетичної автономності, де кожен елемент здатний працювати незалежно, а резервне обладнання і швидкість відновлення стають вагомим фактором безпеки», – зазначив міністр.

Він підкреслив, що участь України в європейському енергетичному просторі підсилює Європу, а глибша енергетична диверсифікація та розвиток транскордонної інфраструктури є спільною відповіддю на сучасні виклики.

Під час конференції також прозвучали меседжі від партнерів щодо української євроінтеграції. Зокрема, ЄС готовий відкрити переговорний Кластер 1 уже в червні, а інші кластери – в липні цього року.

«Від початку року ми отримали понад 3200 одиниць енергетичного обладнання та більше 312 млн євро внесків до Фонду підтримки енергетики України. Близько 40 держав та міжнародних фінансових інституцій стали частиною великої коаліції зимової стійкості», – резюмував Шмигаль.