НБУ поки не буде збільшувати строки повернення експортної виручки – Пишний 

Share

Нацбанк поки що не вбачає достатніх підстав для збільшення строків повернення експортної виручки по різних галузях.

Про це заявив голова регулятора Андрій Пишний за результатами зустрічі з Американською торговельною палатою в Україні та Європейською бізнес-асоціацією.

“За останній місяць ми отримали низку запитів на суттєве збільшення строків повернення експортної виручки по різних галузях, але ми поки що не вбачаємо достатніх підстав для цього. НБУ не має змоги пом’якшувати капітальні обмеження та одночасно розширювати терміни повернення експортної виручки”, – зазначив Пишний.

За його словами, перші створюватимуть додатковий попит на іноземну валюту, другі – позначаться на зменшенні пропозиції.

“Робити одномоментно різновекторні речі – дуже небезпечно. Завдання НБУ – зберегти стійкість валютного ринку, що, в тому числі важливо для відновлення економіки”, – наголосив голова НБУ.

Також він підкреслив, що після скорочення строку повернення експортної виручки у листопаді 2023 року для аграрної продукції до 90 днів сальдо надходжень за операціями з нерезидентами за I квартал 2024 року було позитивним і в середньому становило 134 млн дол. США на місяць. Натомість у другому півріччі 2023 році воно було від’ємним (в середньому -1,3 млрд дол. США на місяць).

Пишний зауважив, що ураховуючи все це, запити про збільшення граничних строків розрахунків за аграрною продукцією до 180 днів, а тим більше до 360 днів за окремими галузями, мають бути переглянуті й узгоджені з нашими можливостями та пріоритетами.

“Я хочу ще раз нагадати про цінність макрофінансової стабільності. Вона, є базою для нарощування наших спроможностей, на шляху відновлення та перемоги. Тому дуже важливо зберігати з бізнесом спільні погляди на виклики та шляхи їх подолання”, – резюмував голова Нацбанку.