НБУ готовий спростити кредитування відновлення об’єктів генерації е/е

Share

Національний банк готовий адаптувати окремі вимоги до банків для видавання кредитів на будівництво великої кількості розподілених країною малих об’єктів генерації.

Про це повідомив голова регулятора Андрій Пишний.

“Відновлення енергогенеруючих потужностей країни – це питання національної безпеки. Потенційна потреба у фінансуванні цього напряму дуже висока”, – зауважив Пишний.

За його словами, можливості банківської системи перебувають у площині кредитування. Це може бути кредитна підтримка проєктів із побудови великої кількості розподілених країною малих об’єктів генерації, які є відносно безпечними з погляду концентрації ризиків та загрози руйнування активів.

Або ж значно масштабніші проєкти, які можуть фінансуватися, наприклад, через консорціумне кредитування, де банки обʼєднують капітал і розподіляють ризики між собою.

“Ми аналізуємо різні варіанти й зі свого боку готові адаптувати окремі вимоги до банків, аби відповідні проєкти рухалися максимально швидко. Вже провели першу зустріч з банками з іноземним капіталом, що працюють в Україні. Розпочати обговорення цього питання саме з ними – банки з іноземним капіталом мають колосальний фінансовий потенціал і експертизу, які повинні бути залучені до розв’язання задачі”, – наголосив голова НБУ.