Найбільший гірничо-металургійний холдинг РФ заявив про масову відмову банків проводити платежі

Share

Іноземні банки відмовляються працювати з «Норнікелем», попри те, що компанія безпосередньо не торкнеться західних санкцій.

Про це повідомив віцепрезидент найбільшого гірничо-металургійного холдингу Росії Антон Берлін, передає The Moscow Times.

«У нас досить багато банків, які відмовляються приймати та переказувати гроші в оплату за російську продукцію. Практично всі найбільші банки відмовляються від переказів до Росії», – зазначив Берлін.

Він додав, що від співпраці також відмовляються постачальники послуг, склади, порти, судновласники.

“Нам доводиться перебудовувати всю систему збуту … Зараз ми стикаємося з великою кількістю зовнішніх обмежень”, – зауважив топменеджер.

За підсумками минулого року «Норнікель» звітував про дворазове падіння чистого прибутку, до $2,87 млрд, а також про скорочення виробництва ключових металів: нікелю – на 5%, до 209 тисяч тонн, а паладію – на 4%, до 2,692 млн унцій.

Метали “Норнікелю” доводиться продавати зі знижкою, хоч і “не завжди”, повідомив Берлін.

«Частина наших покупців, насамперед європейських, добровільно відмовляється від російських металів і навіть продукції, одержаної з російської сировини, наприклад, на нашому фінському заводі. Частина готова використовувати російські метали, але тільки купувати не в компанії, що входить до російської групи, а в когось незалежного», – підкреслив віцепрезидент.

Згідно зі звітністю, опублікованою на початку лютого, минулого року частка європейського ринку у виручці «Норнікеля» скоротилася з 47% до 24%, а частка Азії, навпаки, зросла з 31% до 54%. Загальний обсяг виторгу впав на 15%, до $14,4 млрд.