На рахунки Фонду підтримки енергетики вже надійшло майже €400 млн 

Share

З початку роботи Фонду підтримки енергетики України на його рахунки фактично надійшло 396,4 млн євро від донорів.

Про це в коментарі Укрінформу повідомила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук.

“Фактична сума, яка зараз на рахунка – це 396,4 млн євро. Якщо рахувати із тими внесками, які заявлені, – то загальна сума буде 405,1 млн євро”, – зазначила Гринчук.

За її словами, зараз близько 10 млн євро знаходяться у процесі оформлення й перерахування на рахунки фонду. Всього Фонд підтримки енергетики наразі має 20 донорів, із них 13 – це уряди країн-партнерів, решта – це організації.

“Фізично гроші до України не заходять. Секретаріат Енергетичного співтовариства відкриває рахунки у європейських банках, куди партнери переводять кошти”, – відзначила заступниця міністра.

Вона додала, що в Україну допомога надходить у вигляді закупленого на запити енергетичних компаній обладнання та матеріалів для проведення ремонтів.

“Перевагу ми надаємо дуже критичним об’єктам, які важливі для енергосистеми, підприємствам, які знаходяться на прифронтових територіях”, – підкреслила Гринчук.

Крім того, донори можуть обирати, під який проєкт надавати грант. Як приклад такого цільового виділення коштів Гринчук навела проєкт зі встановлення сонячних панелей у лікарнях, де вже проведений відбір закладів.