На кордоні України та Молдови оновили КПП «Рені»

Share

Україна і Молдова запустили спільний митний та прикордонний контроль на міжнародному автомобільному пункті пропуску «Рені».

Про це повідомила пресслужба Мінвідновлення.

“Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Рені» готовий до запуску спільного митного та прикордонного контролю між Україною та Молдовою. Для цього останні кілька місяців на українському пункті, який фактично не працював, проводились ремонтні роботи”, – йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що українська та молдавська сторони офіційно погодили завершення робіт та початок здійснення спільного контролю на українському боці.

“Запуск повноцінного спільного контролю – це перший крок у рамках реалізації ініціативи «зелений коридор» між українським пунктом пропуску «Рені», молдавським «Джурджулешти» та румунським «Галацом», – зауважив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

За його словами, запуск спільного контролю на українському боці дозволить збільшити пропускну спроможність цієї ділянки кордону. Зараз через “Рені” проходить не більше 50 вантажівок на добу.

“Наша мета, збільшити цю кількість щонайменше вдвічі. Наступним кроком у рамках ініціативи “зелений коридор” має стати запуск скоординованого контролю на румунському пункті разом із молдавськими колегами – це відкриє швидкий шлях та коридор до румунського порту Галац”, – наголосив заступник міністра.

Зазначається, що окрім вантажівок, спільний контроль проходитимуть і автобуси, для них на пункті пропуску передбачено окрему смугу з терміналом. Це дозволить зменшити час очікування для пасажирів.

Як повідомлялося раніше, у жовтні 2023 року Мінвідновлення розпочало перемовини із Молдовою та Румунією щодо створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені – Джурджулешти – Галац». Ключова мета – пришвидшення руху товарів та експорту української аграрної продукції.