МВФ схвалив виділення Україні траншу за програмою EFF в розмірі $880 млн

Share

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) затвердила третій перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (Extended Fund Facility, EFF).

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Як зазначається, успішне завершення третього перегляду програми передбачає невідкладне виділення Україні траншу з боку МВФ обсягом близько 880 млн дол. США (663,9 млн спеціальних прав запозичень, СПЗ).

Кошти спрямовуватимуться на фінансування видатків державного бюджету. Ці кошти також підтримають міжнародні резерви України, що посилить спроможність Національного банку забезпечувати курсову стійкість та зберігати макрофінансову стабільність.

“Черговий успішний перегляд програми є важливою умовою доступу України до пакета загальної фінансової підтримки від міжнародних партнерів на чотирирічний період дії програми обсягом 122 млрд дол. США”, – зауважили в регуляторі.

Своєю чергою керівництво МВФ відзначило, що Україна виконала всі структурні маяки та індикативні цілі, а також усі, крім одного, кількісні критерії ефективності (йдеться про незначне недотримання нижньої межі податкових надходжень, що пов’язано з блокуванням кордонів).

Окремо Фонд підкреслив, що, попри руйнівний вплив війни, українська економіка продемонструвала надзвичайну стійкість у 2023 році.

“Збереження макроекономічної стабільності, забезпечення фіскальної та боргової стійкості, створення підґрунтя для відбудови та шляху до вступу до ЄС потребують подальшого сталого імпульсу для впровадження реформ”, – зазначили у МВФ.

Водночас голова Нацбанку Андрій Пишний зауважив, що структурні реформи підтримають економіку та макрофінансову стійкість, що важливо як в умовах широкомасштабної війни, так і післявоєнної відбудови. Підтримка МВФ дасть змогу посилити довіру партнерів та залучити необхідне фінансування.