Міжнародні інвестиції в Україну за 2023 рік зросли більш ніж удвічі – KSE

Share

Міжнародні інвестиції в Україну зросли з $500 млн у 2022 році до $1,2 млрд у 2023 році.

Про це повідомила керівниця KSE Institute Наталія Шаповал під час першого Ukraine Business Compact (UBC) Workshop, передає Інтерфакс-Україна.

“Під час широкомасштабного вторгнення в Україну інвестували 43 глобальні компанії, серед яких – Bayer ($65 млн), Carlsberg ($40 млн) і CEMARK, що входить до групи компаній CRH ($30 млн)”, – відзначила Шаповал.

Вона зазначила, що ще 12 компаній анонсували інвестиції в Україну, зокрема Baykar, що виробляє безпілотники Bayraktar TB2, у вересні 2023 року оголосила про готовність інвестувати $100 млн у завод, сервісний центр і штаб-квартиру в Києві.

Також 2023 року CRH, провідний виробник будівельних матеріалів у світі, підписала мандатний лист із Європейським банком реконструкції та розвитку щодо спільного придбання активів італійської компанії Buzzi в Україні.

За словами Шаповал, наразі іноземні компанії активніше інвестують у проєкти у сфері IT, оборони та агробізнесу.

Своєю чергою заступник міністра економіки Володимир Кузьо підкреслив, що наразі в Україні розробляються механізми підтримки інвесторів і пом’якшення інвестиційних ризиків.

Він зауважив, що уряд співпрацює з міжнародними організаціями та експортно-кредитними агентствами, Мінекономіки займається розбудовою агентства із залучення інвестицій.

Також Кузьо повідомив, що Мінекономіки визначило п’ять ключових секторів з інвестиційними можливостями в $292 млрд: енергетика, транспорт і логістика, сільське господарство, “зелена металургія” і критичні матеріали.

За його словами, пріоритетність цих галузей полягає в тому, що саме вони роблять значний внесок в економіку України, мають глобальний потенціал зростання, а також потребують заміщення зруйнованих потужностей.