Як вітчизняне підприємство, що сповідує сучасні європейські цінності, Київський КПК прагне до безвідходного виробництва. Такий підхід ліг в основу стратегії сталого розвитку компанії, однією з яких є перетворення відходів, отриманих в процесі виробництва, у готову продукцію, здатну приносити додатковий дохід.
Київський картонно-паперовий комбінат за сприяння власників з Австрії вкладає мільйони євро в оновлення і модернізацію основних фондів.
Такі інвестиції дають змогу ККПК нарощувати ефективність діяльності.
Як зазначив гендиректор австрійської групи PMH (власник Київського картонно-паперового комбінату) д-р Хайнц Ціннер (Dr. Heinz Zinner), станом на 2025 рік комбінат значно скоротив обсяги відвантаження відходів на полігони завдяки встановленню обладнання для рециклінгу залишків виробництва. Це дозволяє скоротити потребу в ресурсах за рахунок використання матеріалів, які утворюються в результаті переробки макулатури.
Зокрема, подрібнена плівка використовується як паливо, а один із ключових побічних продуктів – скоп – користується попитом у будівельній галузі. Київський картонно-паперовий комбінат пропонує клієнтам продукт «скоп волокнистий макулатурний», який широко використовується для виробництва будматеріалів і проведення дорожньо-ремонтних робіт.
Скоп від Київського КПК – екологічний матеріал із широкими можливостями.
Привабливість скопу полягає не лише в його відносній екологічній чистоті та теплоенергетичному потенціалі, а й у вмісті каоліну, який є цінною природною сировиною. Великі обсяги і дешевизна скопу є вагомим аргументом для того, щоб застосовувати його як наповнювач або в’яжучий компонент у цементних сумішах, а при поєднанні з портландцементом можна одержати композиційні матеріали.
Скоп паперового виробництва ККПК – готова сировина для будівельної індустрії
Це робить його затребуваним матеріалом для виготовлення блоків, стінових панелей та конструкційно-теплоізоляційного легкого бетону. Таким чином, використання скопу в будівельній індустрії не лише зменшує обсяги промислових відходів, а й сприяє розвитку економіки України, забезпечуючи вітчизняний ринок доступними матеріалами для післявоєнної відбудови.
Важливо, що макулатурний скоп від ККПК повністю відповідає чинним в Україні медичним та екологічним критеріям безпеки. Це підтверджують відповідні висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Не лише плівка і скоп: на шляху до безвідходного виробництва Київський КПК реалізує ще один інноваційний проєкт
Важливою ініціативою ККПК у 2024 році стало придбання сучасного шредера для переробки джгута. Це обладнання дозволяє сепарувати відходи й отримувати додатково два цінних вторинних матеріали:
· паливо SRF;
· металевий дріт.
Шредер відсортовує металобрухт безпосередньо у контейнер для транспортування
Новий амбітний проєкт ККПК вже дає перші плоди.
На його реалізацію австрійський власник витратив 710 тис. євро на придбання обладнання. Станом на сьогодні завод в Обухові вже переробляє понад 200 тонн джгута на місяць, повністю покриваючи власні потреби. А в осяжній перспективі Київський картонно-паперовий комбінат планує збільшити ці обсяги до 500 тонн.
Отримана в результаті продукція користується широким попитом, адже скоп макулатурний та плівка у вигляді палива SRF підходять абсолютно всім промисловим підприємствам, зацікавленим у зниженні виробничих витрат. Доступність скопу та використання альтернативного палива для заміни первинних енергоресурсів дозволяють суттєво скоротити собівартість кінцевої продукції.
Таким чином, Київський КПК задає новий вектор розвитку екосвідомого та ефективного бізнесу в Україні. Скорочення промислових відходів і перетворення їх у корисні матеріали не лише допомагає берегти довкілля, а й створює нові ринкові можливості як для виробника, так і для компаній-споживачів.