Комітет Європарламенту схвалив продовження лібералізації торгівлі для України

Share

Профільний комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі схвалив продовження лібералізації торгівлі для України й Молдови до 5 червня 2025 року.

Про це повідомляє пресслужба Європарламенту, передає Інтерфакс-Україна.

“Ухвалене рішення пропонує продовжити тимчасове призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС іще на рік, із 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року, на підтримку України на тлі триваючої війни Росії проти цієї країни”, – йдеться в повідомленні.

У Європарламенті зазначили, що це законодавство “наділяє Комісію повноваженнями вживати швидких заходів і запроваджувати будь-які необхідні заходи в разі значних перебоїв на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт”.

“Воно також передбачає екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць і цукру, а це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги 2022-го і 2023 років, тарифи буде знову запроваджено”, – відзначили в пресрелізі.

Очікується, що парламент проголосує свою позицію в першому читанні на пленарному засіданні наступного тижня. Далі, Рада офіційно схвалить постанову, і вона набуде чинності після публікації в Офіційному журналі ЄС.