Кабмін провів консультації щодо розробки стратегії відновлення МСП до 2027 року

Share

Уряд провів публічні консультації щодо стратегії відновлення малого та середнього підприємництва до 2027 року.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Зауважується, що стратегія розробляється у рамках проєкту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту – Abt Britain та Київська Школа Економіки.

До обговорення залучили близько сорока представників бізнесу, громадських організацій та аналітичних центрів.

Під час заходу заступник міністра економіки Олексій Соболев презентував проєкт стратегії МСП. Зокрема, розповів про перебіг розробки документа та його доопрацювання.

Зокрема, поточна версія стратегії містить розділи з аналізом поточного стану малого та середнього підприємництва, стратегічними цілями та пріоритетними завданнями для їх досягнення, очікуваними результатами. Також стратегія адаптована до принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Євросоюзу.

Також Соболев зауважив на важливості долучення представників бізнес-спільноти до розробки стратегії МСП.

«Під час доопрацювання стратегії ми вже врахували левову частку пропозицій бізнесу. Наступним кроком нам треба пройти процедуру погодження з профільними міністерствами й готувати пакет на розгляд уряду» – підкреслив Соболев.

Мета стратегії – розв’язання нагальних проблем малого та середнього бізнесу в Україні. Зокрема, таких, як доступ до фінансування, перебої з логістикою, зниження купівельної спроможності та нестача кваліфікованих кадрів.

У довгостроковій перспективі метою впровадження стратегії є зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС.