Італія допоможе Україні відновлювати енергетичні об’єкти, пошкоджені під час російських обстрілів, і сприятиме залученню міжнародних донорів та приватних компаній до відновлення України.
Про це йшлося на бізнес-форумі «Італія підтримує «Зроблено в Україні» у Римі, передає пресслужба Мінекономіки.
Під час заходу Італія підтвердила свої зобов’язання спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділити 200 млн євро для найбільшої гідрогенеруючої компанії України «Укргідроенерго».
Згідно з угодою, яку було укладено в лютому 2024 року, кредитні кошти будуть спрямовані на закупівлю критичного обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської гідроелектростанцій, а також на надання екстреної підтримки ліквідності «Укргідроенерго» для забезпечення стійкості роботи компанії.
Також італійська сторона наголосила, що продовжить підтримку урядової політики «Зроблено в Україні», а італійський бізнес висловив зацікавленість щодо співпраці з українськими підприємствами у п’яти ключових секторах української економіки — металургії та критичні матеріали, розвитку відновлювальних джерел енергії, оборонній промисловості, агропереробці та машинобудуванні.
Крім того, Україна та Італія поглиблять співпрацю в ланцюгах постачання критичної сировини.
Співпраця розвиватиметься за такими напрямками:
- Зміцнення ланцюгів доданої вартості критичної сировини. Насамперед йдеться про просування безпечних та стійких практик в межах ланцюгів доданої вартості критичної сировини, а також розширення комерційних та інвестиційних можливостей.
- Міжнародне співробітництво. Україна та Італія співпрацюватимуть, щоб зробити ланцюги більш різноманітними, прозорими, стійкими та сталими. Країни співпрацюватимуть в рамках ключових міжнародних форумів, які зосереджуються на безпеці та стійкості цих ланцюгів постачання (зокрема Форуму партнерства з безпеки корисних копалин).
- Дослідження та інновації. Вивчення можливості спільних досліджень ланцюгів доданої вартості критичних матеріалів. Серед можливих шляхів для співпраці — обмін знаннями, досвідом і найкращими практиками.
- Картографування та розвідка. Обмін досвідом щодо планів розвідки та можлива співпраця між Італійським інститутом охорони навколишнього середовища та досліджень (ISPRA) та Державною службою геології та надр України.