Інвестиції Метінвесту зосереджені на збереженні колективів і обладнання підприємств – топ-менеджер

Share

Метінвест докладає зусиль для збереження колективів та обладнання підприємств групи у справному стані, зазначив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко під час форуму Forbes Ukraine. 

Цього року капітальні інвестиції компанії заплановані на рівні 320 млн дол., а операційні витрати – на рівні близько 350 млн дол. 

«Ми чітко розуміємо, що коли завершаться бойові дії і буде повністю відновлена інфраструктура, потрібно буде збільшувати виробництво. Для цього будуть потрібні люди і робоче обладнання. Саме тому ми зосереджуємося на цих двох ключових цілях», – сказав Мироненко, зауваживши, що наразі підприємства групи завантажені на 65% від основної потужності. 

Крім того, Метінвест надає допомогу українському війську та постає ЗСУ укриття із хвилястої сталі та протимінні трали. «Зараз подібні укриття купуються за 900 тис. Кошторис нашої розробки – 450 тис, тобто в два рази дешевше. По мінних тралах ситуація приблизно така ж. Ми також робимо протидронні укриття для техніки. Танки, які задіяні на донецькому напрямку, вкриті нашими протидронними сітками», – додав Мироненко.

Водночас він додав, що мобілізація стала викликом для забезпечення сталості виробничого процесу. В цих умовах система бронювання має бути модернізована з урахуванням потреб економіки, вважає топ-менеджер. 

«Кожний 6 працівник Метінвесту знаходиться у Збройних Силах, і мобілізація продовжується. Є навіть кейси, коли робітники виходять зі зміни, а наступного ранку телефонують керівникам, що вони вже на полігоні проходять навчання. Потім вся зміна не виходить на роботу, і обладнання простоює», – зазначив Мироненко.