Індійська Coal India заснувала дочірню компанію у Сінгапурі для купівлі критичних мінералів

Share

Індійська Coal India заснувала дочірню компанію CIL Global у Сінгапурі для купівлі критичних мінералів та розширення присутності на ринку ЗРС.

Про це повідомляє Metal Expert.

24 серпня державна Coal India зареєструвала сінгапурську структуру CIL Global з метою управління закордонними інвестиціями та придбання мінеральних активів, що стало наступним кроком диверсифікації після здобуття на початку серпня 2026 р. статусу пріоритетного покупця родовища ЗРС Gadadharpur в штаті Одіша (ресурси близько 288 млн т із вмістом Fe 35-58,5%).

Як зазначається, експансія вугільного гіганта у сегменти ЗРС, ВДЕ, газифікації вугілля та систем накопичення енергії зумовлена виснаженням високосортних резервів в Індії та повільним розвитком збагачувальних потужностей на тлі масштабного нарощування сталеварних проєктів.

Це змушує місцеві меткомбінати нарощувати імпорт ЗРС для оптимізації шихти: у 2025/2026 фінроці (завершився 31 березня 2026 р.) імпорт сировини в країну стрибнув на 92% р./р. – до 12,27 млн т (де постачання з Бразилії підскочили до 6,72 млн т, з Оману – зросли на 41% до 3,43 млн т, а з Австралії – впали на 73% до 834,5 тис. т), а у 1 кв. 2026/2027 фінроку (квітень-червень 2026 р.) імпорт піднявся ще на 10% р./р. – до 2,15 млн т.

«Системний вихід Coal India на глобальні сировинні ринки покликаний посилити ресурсну безпеку індійського ГМК, зменшити залежність від цінових коливань та забезпечити стабільне постачання якісної сировини для національної металургії», – йдеться в повідомленні.