IFC схвалила надання €70 млн кредиту на будівництво ВЕС 120 МВт на Одещині

Share

Міжнародна фінансова корпорація IFC, група Світового банку, прийняла рішення про надання €70 млн кредиту на спорудження вітрової електростанції (ВЕС) в Одеській області потужністю 120 МВт та загальною вартістю €231 млн, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“IFC надає підтримку проєкту на етапі підготовки до інвестицій з метою підвищення його фінансової привабливості, особливо в частині аналізу ринку електроенергії та угод про закупівлю електроенергії”, – йдеться в повідомленні.

Передбачається, що проєкт отримає підтримку від партнерів Програми дій щодо підвищення економічної стійкості України (“Програма ERA”), зокрема Норвезьким агентством з питань співпраці в галузі розвитку (“NORAD”), урядом Французької Республіки та Європейською комісією в рамках Інвестиційної програми України (“EC-UIF”), як зазначено в розділі “Змішане фінансування”

Як вказали в корпорації, проєкт реалізується спеціалізованою компанією, зареєстрованою в Україні.

Водночас за інформацією IFC, проєкт належить переважно німецькій Notus Energy GmbH, що володіє понад 1,6 ГВт вітроенергетичних потужностей по всьому світу. Структура акціонерів проєкту також передбачає міноритарних акціонерів в особі приватної інвестиційної компанії, що працює в Україні та Молдові, Horizon Capital через свій нещодавно створений фонд Catalyst Fund та Green for Growth Fund.

Як пояснили в IFC, додаткові вигоди від участі корпорації у вказаному проєкті мають як фінансовий, так і нефінансовий характер. Зокрема, фінансова цінність зумовлена структурою фінансування, оскільки IFC надає кредит із терміном погашення до 17 років. IFC також сприятиме залученню додаткового фінансування для проєкту.

“Нефінансова цінність полягає у зниженні некомерційних ризиків, оскільки очікується, що присутність IFC підвищить довіру інвесторів на складному ринку”, – зазначили в корпорації.

IFC також надає технічну підтримку, щоб допомогти проєкту підвищити свою фінансову привабливість, особливо в частині аналізу ринку та угод про закупівлю електроенергії.

Крім того, IFC затвердила рішення про надання €42 млн довгострокового кредиту компаніям ТОВ “Волинь Вест Вінд-2” та ТОВ “Волинь Вест Вінд-3”, мажоритарно підконтрольним VI.AN Holding, що входить до групи OKKO, для фінансування будівництва та експлуатації вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 189 МВт в Україні.

Загальна орієнтовна вартість проєкту спорудження вітропарку складає €290 млн.