ЄС готується запровадити мита на китайські гібридні автомобілі

Share

Європейська комісія планує запровадити компенсаційні мита на китайські гібридні автомобілі.

Про це повідомила газета Handelsblatt з посиланням на високопоставлених чиновників ЄС та джерела в галузі, передає SilkBridge.

За даними видання, троє учасників процесу повідомили, що підготовка вже завершена, і Європейська комісія зможе запровадити тарифи одразу після схвалення більшістю країн-членів ЄС.

У самій Єврокомісії відмовилися коментувати цю інформацію.

Раніше лідери ЄС обговорювали можливість запровадження нових, більш жорстких заходів для скорочення зростаючого торговельного дефіциту блоку з КНР, а також зниження залежності від другої за величиною економіки світу в постачанні рідкоземельних металів та інших критично важливих ресурсів.

Handelsblatt зазначає, що мета Єврокомісії – запровадити додаткові компенсаційні мита на автомобілі китайських виробників, таких як BYD, Chery та SAIC Motor.

Як пише «Укравтопром», продажі PHEV, які раніше скорочувалися в Європі, різко відновилися завдяки китайським моделям із великим запасом ходу на електротязі. Їхні продажі у квітні зросли на 236%.

Модель BYD Seal U стала найпопулярнішим PHEV у ЄС за підсумками квітня, що допомогло BYD посісти друге місце за обсягами продажів PHEV після Volkswagen Group.

Водночас китайські автовиробники також прискорюють реалізацію планів щодо відкриття європейських складальних підприємств, зокрема BYD в Угорщині та SAIC в Іспанії.

Нагадаємо, що з 2024 року ЄС вже запроваджує мита на імпортовані електромобілі китайського виробництва.