ЄП ухвалив «заборонні тарифи» на с/г продукцію і добрива з РФ та РБ

Share

Європейський парламент підвищив митні збори та тарифи для імпорту сільськогосподарської продукції, а також карбаміду та азотних добрив з Росії та Білорусі в Європейський Союз, до рівня, достатньо високого, щоб зупинити імпорт цих товарів.

Про це йдеться у Регламенті ЄС «Зміна ставок ввізного мита на імпорт деяких товарів, що походять або експортуються прямо чи опосередковано з Росії та Білорусі», затвердженому Європарламентом 22 травня в Брюсселі, передає Європейська правда.

«Регламент не дозволить певним сільськогосподарським товарам та добривам, що походять або експортуються прямо чи опосередковано з РФ та Білорусі, отримати доступ до ринку ЄС на умовах, які є настільки ж сприятливими, як і умови, що застосовуються до імпорту цих товарів з інших країн», – йдеться у пояснювальній записці.

Регламент вступить в силу після його формального затвердження Радою ЄС та офіційної публікації.

Затверджені обмежувальні заходи, зокрема, стосуються 15% сільськогосподарського імпорту з Росії, який ще не підпадав під дію підвищених тарифів. З прийняттям цієї постанови весь сільськогосподарський імпорт з Росії буде обкладатися тарифами ЄС.

Рівень тарифів буде заборонним, тобто достатньо високим, щоб зупинити імпорт цих товарів повністю. Так, для всіх відповідних сільськогосподарських товарів тарифи на імпорт з Росії та Білорусі до ЄС зростуть на адвалорне мито в розмірі 50%.

Для добрив, на додаток до існуючого адвалорного мита у розмірі 6,5%, тариф буде обкладатися додатковим специфічним митом, яке поступово зростатиме, починаючи з 40 або 45 євро за тонну, залежно від типу добрива (що відповідає приблизно 13% в адвалорному еквіваленті), до заборонного рівня у 315 або 430 євро за тонну, відповідно, через три роки після початку застосування запропонованого регулювання.

Тарифи підтримають зростання внутрішнього виробництва добрив в ЄС, яке постраждало під час енергетичної кризи та через приплив добрив з Росії.

Також зауважується, що на світовому ринку є багато постачальників, які можуть замінити російських експортерів, включаючи Єгипет, Алжир, Норвегію, Марокко, Оман та США.

Як повідомляв UAprom, Комітет з міжнародної торгівлі ЄП підтримав 50% мита на с/г товари з РФ і РБ.