ЄК та IFC уклали угоду про інвестгарантії для відновлення України

Share

Єврокомісія та Міжнародна фінансова корпорація Групи Світового банку (IFC) підписали угоду про надання гарантій для підтримки інвестицій у відновлення України.

Про це повідомила пресслужба ЄК.

У рамках угоди ЄС надасть IFC фінансові гарантії на суму до 90 млн євро для підтримки інвестицій в Україну в рамках програми IFC “Краще майбутнє” (BFP).

Очікується, що обсяг інвестицій приватного сектору в рамках програми сягне понад 500 млн євро в різних секторах, включаючи важливу інфраструктуру та виробництво товарів, сприяння декарбонізації та збереження засобів до існування.

“Ця угода є ще одним прикладом нашої співпраці з IFC у наших зусиллях щодо збільшення інвестицій в Україну”, – наголосив комісар ЄС з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї.

Він додав, що ця гарантія EFSD+ допоможе відновити інфраструктуру країни, підтримати бізнес-сектор і посилити стійкість економіки, підтверджуючи зобов’язання Євросоюзу підтримати Україну в цей кризовий час.

Як повідомлялося раніше, у 2022 році IFC запустила програму “Економічна стійкість” (ERA) вартістю 2 млрд дол. для підтримки приватного сектору України. Відтоді IFC надала фінансування на суму понад 650 млн дол. і залучила понад 400 млн дол. для підтримки технологічного сектору, агробізнесу, критично важливого експорту та імпорту, а також фінансування малого та середнього бізнесу.