ЄБРР продовжить інвестувати в Україну €1,5 млрд на рік до кінця війни

Share

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) з початку широкомасштабного вторгнення РФ профінансував проєкти в усіх галузях економіки України на 4 млрд євро та продовжить цю підтримку, доки ситуація не зміниться. Після війни фінансування збільшать для відновлення країни.

Про це на конференції Grain Storege Forumі заявила асоційований директор, старший банкір агробізнесу ЄБРР Анна Лебединець, передає “Інтерфакс-Україна”.

“З початку широкомасштабного вторгнення ми профінансували проєктів на 4 млрд євро, маю на увазі всі галузі економіки. Є таке бачення, що приблизно в такому самому обсязі ми маємо підтримувати економіку під час війни, доки ситуація не зміниться. Приблизно 1,5 млрд євро на рік”, – зазначила Лебединець.

За її словами, після війни потреби бізнесу у фінансуванні збільшаться, оскільки буде більше бажання інвестувати в його розвиток, а також буде потреба відбудовувати зруйноване в пришвидшеному темпі.

Серед найчастіших запитів клієнтів банку з агросектору – розвиток рослинництва, тваринництва, а також активний інтерес до біоенергетики, додала представниця ЄБРР.

“Компанії дійсно думають і здійснюють розрахунки для розвитку біогазу та біоетанолу. Маємо вже приклади в Україні підтриманих проєктів. Крім того, багато хто думає над тим, як можна переробляти більше в Україні й створювати додану вартість у країні”, – підкреслила Лебединець.

Також наприкінці 2024 року ЄБРР зможе запропонувати інструмент страхування товарів, які перебувають на зберіганні або які пересувають усередині України, де ризики значно вищі, ніж за межами держави, що воює.

“Це не дуже простий процес. Думаю, що до кінця року це має запрацювати”, – резюмувала вона.