Hyundai допоможе Україні з будівництвом нових енергоблоків АЕС

Share

НАЕК «Енергоатом» та корейська Hyundai Engineering and Construction Co., Ltd. (HDEC) домовились про співпрацю у проєктуванні, будівництві та введенні в експлуатацію нових енергоблоків атомних електростанцій в Україні.

Відповідні домовленості підписали в.о. голови правління АТ НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та виконавчий віцепрезидент та операційний директор Hyundai Engineering and Construction Йон Чхве.

Документ, зокрема, передбачає сприяння корейських партнерів у розвитку виробничих потужностей для локалізації виробництва обладнання в Україні.

Міністр енергетики Герман Галущенко відзначив, що досягнуті домовленості важливі у процесі будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС, зокрема за технологією АР1000.

Своєю чергою посол Республіки Корея в Україні Хьон Те Кім наголосив, що уряд Кореї працює над допомогою українському енергосектору, зокрема Харкову. Наприкінці минулого року українській стороні було передано 60 дизель-генераторів, цього року планується ще 200. Також Корея збільшуватиме підтримку української енергетики через міжнародні організації.

Він додав, що підписання меморандуму між «Енергоатомом» та Hyundai сприятиме розвитку україно-корейської співпраці в атомній галузі, зокрема обміну досвідом у сфері ядерних технологій.

Як повідомлялося раніше, меморандум про співпрацю між компаніями було розроблено відповідно до домовленостей, закріплених у листі про наміри, який було підписано наприкінці листопада 2023 року.