G7 пропонує використати заморожені активи РФ як заставу для кредитів Україні

Share

Країни «Великої сімки» (G7) обговорюють можливість використання заморожених російських активів на суму майже $300 млрд як забезпечення для надання кредитів Україні.

Про це заявив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, передає Reuters.

За словами Домбровскіса, розглядаються різні варіанти й дискусії тривають.

Він висловив надію, що Євросоюз, де знаходиться левова частка заморожених активів, найближчими місяцями схвалить окрему процедуру щодо використання прибутків або відсотків, отриманих від активів РФ, для допомоги Україні.

Рішення має бути прийняте в першій половині року, додав він.

Раніше фінансові посадові особи G7 заявили, що вони твердо налаштовані допомогти Україні задовольнити термінові потреби в короткостроковому фінансуванні, включно з використанням відсотків, отриманих із заморожених російських активів.

Підкреслюється, що у заяві не було конкретного плану щодо активів, але було зазначено, що фінансові відомства країн G7 «продовжуватимуть працювати над усіма можливими шляхами, за допомогою яких знерухомлені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України».

Домбровскіс зауважив, що швидше за все процедура ЄС передбачатиме заставу для російських активів замість їх повного арешту.