Fitch знизив кредитний рейтинг України до переддефолтного

Share

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті з “СС” до “С”.

Про це повідомила пресслужба агентства.

Зниження рейтингу відображає наступні ключові фактори та їх відносну вагу:

  • Початок процесу, подібного до дефолту:

Зниження довгострокового рейтингу України відображає думку Fitch про те, що принципова угода, досягнута 22 липня між урядом та деякими власниками єврооблігацій щодо умов реструктуризації, після того, як минулого тижня парламент схвалив закон, що дозволяє Кабміну призупинити виплати за зовнішнім комерційним боргом на три місяці, знаменує собою початок процесу, схожого на дефолт.

На думку Fitch, досягнута домовленість із зовнішніми комерційними кредиторами є обміном проблемного боргу (DDE) відповідно до критеріїв суверенного рейтингу, оскільки вона передбачає суттєве скорочення умов, включаючи зменшення основної суми боргу та відсотків, а також подовження термінів погашення.

Агентство очікує, що держава не буде обслуговувати свій зовнішній комерційний борг, включаючи купонний платіж за єврооблігаціями 2026 року, який має бути виплачений 1 серпня, до завершення угоди про реструктуризацію з власниками облігацій.

  • Реструктуризація на вимогу програми МВФ:

Угода з власниками облігацій та закон про призупинення боргу відповідають зусиллям уряду України, спрямованим на виконання чотирирічної програми МВФ “Механізм розширеного фінансування” на суму 15,6 млрд дол., яка передбачає реструктуризацію боргу зі значним його скороченням з метою створення фіскального простору та відновлення боргової стійкості.

Як UAprom повідомляв раніше, Україна досягла принципових домовленостей з комітетом власників єврооблігацій.

“Це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дозволить зекономити 11,4 млрд дол. на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та 22,75 млрд – до 2033 року”, – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.