Ferrexpo перейшла на технологію пресфільтрації на Полтавському ГЗК

Share

Ferrexpo запустила пресфільтраційний технологічний корпус на Полтавському ГЗК, вклавши у реалізацію проєкту 80 мільйонів доларів, повідомила пресслужба компанії. 

Комплекс пресфільтрації використовуватиметься у виробничому процесі як заміна вакуумній фільтрації для зневоднення тонкозернистої пульпи. Він використовує сучасне обладнання світового лідера Metso, Atlas Copco та німецької компанії Eirich, які допомагають краще слідкувати за вологістю виробленої продукції й відповідно покращувати її якість.

Як зазначили у компанії, результативність технології вже доведена на практиці. Від січня 2024 року перша технологічна лінія цеху виробництва окатків Полтавського ГЗК була підключена до сучасних пресфільтрів, що дозволило значно знизити витрати на бентоніт – від 14 кг до 9 кг на тонну концентрату, та відмовитись від споживання дорогого зневоднювача. Це також забезпечило кращий контроль над вологістю залізорудного концентрату, знизивши її до 9,7%, тоді як на лініях із вакуум-фільтрами даний показник складає 10,1%, що позитивно позначається на характеристиках кінцевого продукту.

Крім економії ресурсів, нова технологія має значні переваги для довкілля, зокрема, завдяки їй відбуватиметься зниження споживання природного газу на 3% і відповідне зменшення викидів вуглецю за Scope 1. Вона також сприяє підвищенню міцності готових залізорудних окатків та збільшенню продуктивності цеху на 3%.

Віктор Лотоус, голова правління Полтавського ГЗК, зазначив: “Цей проєкт не лише зміцнює позиції Ferrexpo як лідера у виробництві залізорудних окатків високої якості, але і є важливим елементом для забезпечення більш чистого та ефективного виробництва сталі на глобальному рівні. Завдяки передовим технологіям і стратегічним інвестиціям, Ferrexpo продовжує рухатися вперед, попри всі виклики підтримуючи стійкий розвиток індустрії та економіки України”

Наразі у цеху виробництва окатків перша і друга технологічні лінії підʼєднані до комплексу пресфільтрації. Завершуються будівельно-монтажні роботи наступних пресфільтрів, які будуть працювати із третьою і четвертою технологічними лініями цеху. На підприємстві планують ввести це обладнання в експлуатацію до кінця поточного року.