Сміливий план Європи щодо встановлення ціни на імпортні викиди вуглецю несе в собі ризики, які можуть зробити його неефективним.
Таку думку висловив колишній президент Європейського центрального банку Маріо Драгі, передає Bloomberg.
“Європейський Союз потребує успішного механізму регулювання вуглецевих кордонів, щоб забезпечити рівні умови зі світовими конкурентами при переході до чистого нуля”, – заявив Драгі.
Однак, зауважив він, складний дизайн механізму та його залежність від глобальних партнерів викликають сумніви щодо його реалізації, що може вимагати від ЄС змінити свої правила.
“ЄС повинен уважно стежити за розробкою CBAM і вдосконалювати її протягом перехідного періоду, а також розглянути можливість відкласти поетапне скасування безкоштовних квот на викиди для енергоємних галузей промисловості, якщо її реалізація виявиться неефективною”, – підкреслив ексочільник ЄЦБ.
За його словами, основні ризики, пов’язані з цим заходом, включають проблему забезпечення рівномірної імплементації, можливість обходу та переорієнтації імпорту на продукти переробки, які не підпадають під дію регулювання.
Крім того, CBAM впливає лише на імпортерів і не вирівнює умови для експортерів, які, згідно зі звітом, зіткнуться з фінансовими труднощами.