ДТЕК долучився до спільного з Польщею проєкту зі систем зберігання енергії

Share

Компанія ДТЕК стала учасником майбутнього будівництва першого в Польщі значного проєкту з систем зберігання електроенергії.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Як зазначається, 27 березня дочірня компанія ДТЕК – DRI – підписала угоду про купівлю акцій спеціальної проєктної компанії, створеної польською компанією Columbus Energy, що дасть їй право на будівництво систем зберігання електроенергії потужністю 133 МВт на півдні Польщі за умови отримання необхідних дозволів.

У 2022 році проєкт отримав підтримку польського ринку потужності з 2027 року на 17 років.

В ДТЕК зауважили, що ця угода є ключовим елементом плану компанії з інтеграції українського енергетичного ринку до глобального ринку ЄС. Поглиблення співпраці з енергосистемою Польщі дасть можливість Україні в умовах енергодефіциту розраховувати на поставки електроенергії з ЄС, особливо в умовах енергетичного терору Росії.

“Системи зберігання електроенергії є ключовою технологією для прискорення декарбонізації шляхом впровадження відновлюваних джерел енергії, зберігаючи при цьому гнучкість енергосистеми”, – йдеться в повідомленні.

DRI планує фіналізувати угоду з Columbus Energy протягом найближчих місяців і розпочати будівництво на майданчику в 4 кварталі 2024 року, щоб завершити будівництво і ввести об’єкт в експлуатацію на початку 2026 року.