Держмитслужба встановила рекорди у застосуванні NCTS у 2025 році

Share

У січні 2025 року всі країни-учасниці Конвенції про процедуру спільного транзиту перейшли на застосування NCTS Фаза 5 та почали використовувати єдину оновлену версію електронної транзитної системи, повідомляє пресслужба Мінфіну.

Так, упродовж 2025 року в країнах-учасницях Конвенції було успішно завершено майже 96,5 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. Водночас в Україні успішно завершено понад 45,5 тис. переміщень, ініційованих в інших державах-учасницях.

Загалом протягом року оформлено майже 142 тис. транзитних декларацій, що стало безпрецедентним результатом для України в рамках міжнародного застосування NCTS.

Особливо показовим став IV квартал 2025 року, який встановив новий рекорд:

  • майже 30,5 тис. декларацій Т1, розпочатих митними органами України;
  • понад 16 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції та успішно завершених в Україні.

Окремим досягненням став грудень 2025 року. У цьому місяці:

  • кількість декларацій Т1, розпочатих митними органами України, перевищила 10,5 тис. переміщень;
  • кількість переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях та завершених в Україні, сягнула 5,7 тисячі.

Наголошується, що це найвищий місячний показник з моменту запровадження та застосування NCTS в Україні.

Таким чином, лише за один 2025 рік в Україні оформлено більше транзитних декларацій, ніж за всі попередні роки міжнародного застосування NCTS разом.

Крім того, важливою тенденцією 2025 року стало активніше використання NCTS трейдерами не лише у міжнародному, а й у внутрішньому транзиті. Порівняно з 2024 роком кількість таких переміщень зросла майже у 2,5 раза – з 10 тис. до 24,5 тис.

У 2025 році для цілей спільного транзиту в електронній транзитній системі було зареєстровано 87 загальних гарантій на суму майже 300 млн євро. Для порівняння, у 2024 році зареєстровано 109 загальних гарантій на суму понад 198 млн євро.

Таким чином, попри зменшення кількості гарантій, можливість забезпечення транзитних переміщень із застосуванням загальних гарантій зросла на 51%.

Кількість зареєстрованих індивідуальних гарантій у 2025 році склала 22 701 на загальну суму понад 1 млрд євро. У 2024 році було зареєстровано 10 152 індивідуальні гарантії на суму понад 705 млн євро, що означає зростання на 44%.