Бізнес України відчуває потребу в працівниках – Держцентр зайнятості

Share

Ситуація на ринку праці поступово стабілізувалася і бізнес відчуває потребу в працівниках.

Про це в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” повідомила директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

“Нині кількість актуальних вакансій ресурсу Служби щоденно становить майже 50 тис. одиниць, що майже вдвічі більше, ніж торік”, – зазначила  Жовтяк, відповідаючи на запитання щодо зростання кількості вакансій.

Директор відзначила, що за останні два роки структура вакансій майже не змінилася, зокрема багато представлено вакансій для представників таких професій, як: продавець, водій, бухгалтер, кухар, вантажник, лікар, швачка, вчитель, електрик, вихователь, фармацевт, автослюсар, токар, психолог.

“Цих вакансій завжди було багато. Також є запит на будівельників, і він зростатиме. І тут питання в тому, що на сьогодні ми не маємо такої кількості чоловіків на обліку, яка необхідна в будівельній галузі. Тобто наразі відчуватиметься справді нестача кадрів у цій сфері”, – підкреслила вона.

Щодо шукачів роботи, які звертаються за послугами до Служби зайнятості, то, за словами Жовтяк, серед них найбільше колишніх працівників сфери торгівлі, на другому місці люди, які працювали в державному управлінні, а далі йде сільське господарство та переробна промисловість.

“До 2022 року на ринку праці була недостатня кількість робочих місць, проте сьогодні основними проблемами є професійно-кваліфікаційний дисбаланс, брак кваліфікованих кадрів. У розрізі регіонів ситуація ще більш загрозлива. Адже велика кількість людей виїхала за кордон, багато внутрішньо переміщених громадян, мобілізація”, – підкреслила Жовтяк.

Вона зазначила, що найбільше вакансій спостерігається у великих областях: Дніпропетровській, Київській, Харківській, Львівській та в Києві.

“Середня заробітна плата вакансій Єдиного порталу становить 19 тис. грн. Однак є пропозиції для швачок із зарплатою 45 тис. грн, для водіїв – 50 тис. грн”, – зауважила директор.