Білгород-Дністровський порт вже має клієнтів для роботи з малотоннажними суднами

Share

В керівництві державного підприємства “Білгород-Дністровський морський торговий порт” прокоментували ситуацію з відсутністю суднозаходів до порту, передає ЦТС.

Так, директорка держпідприємства Оксана Кіктенко зауважила, що Білгород-Дністровський МТП вже протягом декількох місяців звертається до керівництва галузі та регіональної влади щодо можливості відновлення роботи порту. На що було отримано декілька “формальних відповідей”.

Зокрема, як говорить керівниця порту, в АМПУ, яка відповідає за підхідний канал до порту і суднозаходи, заявляють, що відновити роботу підприємства не дозволяє безпекова ситуація.

На запитання про те, чи не заважатиме суднозаходам пошкоджений росіянами підйомний міст на вході до Дністровського лиману, Кіктенко відповіла, що міст дійсно знаходиться в неробочому стані й не підіймається. Тому пропускна здатність по висоті суден обмежена 8 метрами.

“Але ми можемо обробляти менші судна – “тисячки”, баржі, – зауважила Кіктенко. – У нас вже є клієнти, які готові працювати з такими невеликими партіями. Інакше ми б не підіймали це питання”.

Також вона повідомила, що з лютого 2024 року, у зв’язку з налагодженням роботи портів Великої Одеси, Білгород-Дністровський МТП більше не працює у режимі «сухого порту». Відповідно, працівники порту три місяці не отримують зарплатню. Через що кадрова ситуація стає загрозливою.

Щодо портопункту “Бугаз”, що знаходиться на вході до лиману і відноситься до Білгород-Дністровського порту, то, як повідомила Кіктенко, він був зруйнований внаслідок російських атак.