Банки за два роки забезпечили фінансування енергопроєктів на 1,9 ГВт

Share

Банки в межах меморандуму про відновлення енергетичної інфраструктури після масованих атак російської федерації за два роки забезпечили фінансування проєктів бізнесу з відновлення генерації в енергетиці потужністю 1,9 ГВт.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

За даними опитування найбільших банків – підписантів меморандуму, станом на початок липня найбільші обсяги фінансування в цьому напрямі надано на розбудову СЕС, газових та гідро/біо/вітрових установок, придбання генераторів.

Крім генерації, банки фінансують проєкти зі зберігання енергії (створення систем накопичення, придбання інверторів та акумуляторів), а також модернізації теплообладнання. Потужність за цими проєктами за два роки сягнула 751 МВт.

Загалом за два роки банки надали понад 5 тисяч кредитів бізнесу на суму 52 млрд грн та близько 20 тисяч – населенню на суму 4 млрд грн.

Станом на початок липня валовий портфель “енергетичних” кредитів бізнесу з урахуванням їх погашення становить 34 млрд грн, населенню – 3 млрд грн.

Проєкти фінансуються у 21 області країни.

Як раніше повідомляв Uaprom, банки забезпечили фінансування енергопроєктів на 50,6 млрд грн.