Аукціони в Прозорро.Продажі за два роки великої війни поповнили бюджети на понад 23 млрд грн 

Share

За два роки широкомасштабної війни онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі поповнили бюджети різних рівнів на понад 23,5 млрд гривень.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Як зазначається, найбільше коштів за результатами аукціонів, проведених під час воєнного стану, залучив Фонд гарантування вкладів – майже 6,5 млрд гривень. Мала приватизація поповнила державний та місцеві бюджети на майже 5,6 млрд гривень. Ще понад 3,7 млрд гривень отримали організатори торгів з реалізації активів у справах про банкрутство для розрахунків з кредиторами.

«Від початку широкомасштабного вторгнення державна електронна торгова система Прозорро.Продажі допомогла заробити державі понад 23 млрд гривень. Тобто четверту частину від суми всіх доходів у 83 млрд гривень, залучених до бюджетів різних рівнів, онлайн-аукціони принесли вже після 24 лютого 2022 року», – зауважила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона додала, що понад 40 тисяч учасників, серед них – малий, середній та великий бізнеси змагалися за активи держави, громад й приватних власників після 24 лютого 2022 року. У комплексі з державною політикою, а також програмами Мінекономіки для бізнесу це дозволяє стимулювати розвиток багатьох ринків та генерувати надходження для відновлення країни в умовах війни.

Станом на 28 лютого 2024 року від 24 лютого 2022 року онлайн-аукціони в системі оголосили майже 5 тисяч організаторів, виставивши для продажу або здачі в оренду свої активи по всій країні.

Свириденко зауважила, що за два роки воєнного стану в системі відбулося понад 36 тисяч аукціонів. Більш як половину з них організували в системі органи місцевого самоврядування, реалізувавши комунального майна на понад 3 млрд гривень. Ці кошти для своїх бюджетів ОМС отримали від малої приватизації, оренди майна та реалізації земельних ділянок.

Серед громад лідерами за кількістю успішних торгів є Кривий Ріг, Чернівці  та Львів.