АМКР знизить виробництво у 4 кварталі та перейде на роботу однією домною

Share

«АрселорМіттал Кривий Ріг» планує знизити завантаження металургійного виробництва у 4 кварталі 2024 року через проблеми зі збутом продукції на фоні зниження споживання на залізну руду в Китаї, стагнацію ринків сталі та падіння попиту в Європі, високі витрати на логістику та електроенергію, повідомив генеральний директор підприємства Мауро Лонгобардо.

«У 4 кварталі 2024 року ми плануємо скоригувати рівень виробництва відповідно до зниження попиту на ринках і рівня цін на залізорудну сировину та металопродукцію в Україні та світі. Якщо ми цього не зробимо, це призведе до ще більших втрат», – зазначив він.

У жовтні-грудні АМКР планує працювати однією доменною піччю – ДП-8. В цей час у роботі повинні бути від 2 до 3 агломашин, залежно від потреби. Прогнозується, що коксохімічне виробництво працюватиме під потреби металургійного виробництва. Також запланована зупинка конверторного цеху і МБЛЗ на 45 днів, у цей час весь чавун розливатимуть на розливних машинах (РМ) ДЦ-1. У другій половині грудня в роботі повинні бути 1 конвертер і МБЛЗ-1. Надлишок чавуну буде розливатися на РМ ДЦ-1. «У новий рік ми плануємо зайти з однією доменною піччю, одним конвертером і МБЛЗ-1», – пояснив гендиректор АМКР.

Час простою обладнання сталеливарного та прокатного виробництва використають для капітального ремонту та модернізації обладнання. Зокрема, планується капітальний ремонт дрібносортового стану 250-4, та прогнозується, що Блюмінг буде зупинено на консервацію до зміни ринкової ситуації. Забезпечення потреб прокатного виробництва в квадраті № 80 здійснюватиметься за рахунок запасів.

Нагадаємо, раніше гендиректор АМКР Мауро Лонгобардо висловлював сумнів у тому, що підприємство зможе досягнути виробничих показників, запланованих на друге півріччя поточного року через низку зовнішніх та внутрішніх викликів, серед яких зниження попиту на металургійну продукцію в Європі та зменшення споживання руди в Китаї, обмеженість ринків збуту через високі витрати на логістику та ослаблення українського ринку.