АМКР сумнівається, що виконає план на друге півріччя 2024

Share

Генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо висловив сумнів у тому, що підприємство зможе досягнути виробничих показників, запланованих на друге півріччя поточного року через низку зовнішніх та внутрішніх викликів, серед яких зниження попиту на металургійну продукцію та проблеми з логістикою.

«У середині 2024 року ми змогли досягти половини довоєнного рівня виробництва металургійної продукції та покращити ситуацію з видобутком залізорудного концентрату. Але в другій половині 2024 року підприємство зіткнулося зі значними зовнішніми та внутрішніми викликами, які ставлять під загрозу підтримання виробництва на запланованому рівні, його зростання та подальший розвиток, загрожують втратою конкурентоспроможності», – процитувала Лонгобардо пресслужба компанії.

Зокрема, він звернув увагу на сповільнення споживання залізної руди Китаєм, що спровокувало зниження світових цін на неї та обмежило обсяги продажів АМКР, «бо ми не можемо продавати нижче за собівартість».

Негативний вплив на плани компанії мала також стагнація ринків сталі у Європі, спричинена геополітичною невизначеністю в регіоні, високою інфляцією, уповільненням діяльності будівельних компаній, підвищенням цін на енергоносії та сировинну.

«Це створює надлишок рудної та сталевої продукції, і ряд виробників в Європі консервують виробничі потужності й призупиняють виробництво», – пояснив гендиректор.

Крім того, АМКР, за словами Лонгобардо, обмежений у ринках збуту через високу вартість логістики. «Ми можемо експортувати готову продукцію лише в найближчі країни Європи, наприклад, Польщу, Румунію та країни Балтії,
де європейські та інші виробники мають ряд конкурентних переваг, зокрема через меншу вартість електроенергії в собівартості та дешевшу логістику», – додав він.

Серед внутрішніх чинників, які негативно впливають на роботу підприємства, він зазначив зростання цін на електроенергію для промислових виробників в Україні через вимогу споживати мінімум 80% імпортованої електроенергії для отримання безперебійного енергопостачання. Також – дефіцит робочої сили і скорочення ємності внутрішнього ринку металопродукції.

«Ми продовжуємо слідкувати за ринковою ситуацією й готові швидко наростити обсяги виробництва, якщо вартість електроенергії в Україні хоча б дорівнюватиме європейській чи попит на європейському ринку підвищиться. Якщо ситуація не зміниться, для забезпечення виживання компанії ми не виключаємо здійснення заходів з оптимізації», – резюмував Лонгобардо.