Бізнес у січні погіршив оцінки результатів своєї діяльності – НБУ

Share

У січні бізнес погіршив оцінки поточних результатів та перспектив своєї діяльності. 

Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), повідомляє пресслужба НБУ.

“Посилення інтенсивності бойових дій, невизначеність щодо строків та обсягів надання зовнішньої фінансової допомоги, блокада західних кордонів, зростання виробничих витрат на посилення кіберзахисту, брак кваліфікованих кадрів, а також сезонне послаблення економічної діяльності на початку року сприяли погіршенню оцінок ділової активності підприємств усіх секторів, що беруть участь у щомісячних опитуваннях”, – йдеться в повідомленні. 

У січні 2024 року ІОДА знизився до 41 з 45.7 у грудні 2023 року.

Зазначено, що підприємства промисловості посилили песимістичні очікування щодо результатів своєї економічної діяльності, зважаючи на зростання тиску з боку виробничих витрат та логістичні труднощі з перетином західного кордону: секторальний індекс у січні знизився до 43.7 (у грудні – 46.9). 

Респонденти суттєво погіршили оцінки обсягів виготовленої продукції та нових замовлень на продукцію, прогнозували подальше зменшення запасів сировини та матеріалів. 

Підприємства торгівлі другий місяць поспіль прогнозували погіршення своїх економічних результатів на тлі подорожчання імпорту через блокування західних кордонів, високі ціни на пальне та сповільнення попиту: секторальний індекс у січні знизився до 38.9 з 46.9 у грудні.  

Підприємства сфери послуг вчергове посилили негативні оцінки результатів своєї поточної діяльності, зважаючи на зниження попиту внаслідок підвищення власних тарифів, а також безпекові ризики: секторальний індекс становив 40.4  порівняно з 44.0 у грудні. 

Підприємства будівництва вчетверте поспіль надали  найпесимістичніші серед інших секторів оцінки економічних результатів своєї діяльності, зважаючи на інтенсивні бойові дії, дефіцит кваліфікованих кадрів, а також сезонний фактор: секторальний індекс становив 31.9 (у грудні – 42.1). 

В НБУ зауважили, що усі учасники опитування  прогнозували здорожчання власної продукції та  послуг на тлі посилення очікувань щодо прискорення темпів зростання закупівельних цін.

Також оцінки щодо зайнятості погіршилися. Керівники підприємств усіх секторів очікували на скорочення загальної чисельності працівників, найсуттєвіше – в секторі будівництва.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom