ЄБРР схвалив надання  “Укргідроенерго” €200 млн кредиту на аварійне відновлення ГЕС 

Share

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) схвалив надання кредиту під державну гарантію на 200 млн євро для ПрАТ “Укргідроенерго”.

Про це повідомили в пресслужбі ЄБРР.

Зазначено, що кредит складається з двох частин: до 150 млн євро на постачання критично важливого обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської ГЕС та до 50 млн євро на екстрену підтримку ліквідності компанії. 

При цьому, кредитну лінію буде розділено на два транші по 100 млн євро: один фінансуватиметься ЄБРР, а другий – за рахунок коштів, авансованих Італією.

“Реалізація проєкту посилить енергетичну безпеку України шляхом фінансування заміни 4 гідроагрегатів на Дніпровській ГЕС, які були зношені внаслідок тривалої експлуатації з 2003 року та пошкоджень, спричинених ракетними обстрілами", – підкреслили у ЄБРР.

Очікується, що загальна виробнича потужність відповідного обладнання збільшиться на 16%.

Проєкт також дозволить "Укргідроенерго” замінити старі козлові крани на Середньодніпровській ГЕС, які мають вирішальне значення для ефективного обслуговування гідроелектростанцій. 

Крім того, екстрена підтримка ліквідності компанії допоможе зміцнити своє фінансове становище, особливо на тлі збільшення зобов'язань щодо комунальних послуг.