Держмитслужба запустила пілотний проєкт щодо здійснення постмитного контролю

Share

Держмитслужба розпочала пілотний проєкт щодо здійснення постмитного контролю.

Про це повідомила пресслужба митниці.

Під час проведення постмитного контролю митниця може запросити документи, які не подавалися до митного оформлення, але містять відомості, що дозволяють перевірити заявлені у митній декларації дані.
 
Основними напрямами здійснення постмитного контролю є:

• контроль за правильністю визначення бази оподаткування;
• контроль за правильністю класифікації товарів згідно з УКТЗЕД;
• контроль за визначенням країни походження товарів;
• контроль за наданням пільг в оподаткуванні, повнотою та своєчасністю сплати митних платежів;
• контроль за достовірністю декларування вагових, кількісних та якісних показників, технічних та фізико-хімічних характеристик товарів, що впливають на рівень оподаткування;
• контроль за дотриманням визначених МКУ вимог митних режимів;
• контроль за дотриманням суб’єктами ЗЕД положень законодавства з питань нетарифного регулювання.

При цьому, постмитний контроль не проводиться щодо всіх митних оформлень. Проведення постмитного контролю конкретних із них здійснюється митницею оформлення за результатами застосування системи управління ризиками.

Також здійснення постмитного контролю можливе лише щодо митних декларацій, оформлення яких завершено не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку здійснення постмитного контролю.

“Під час проведення постмитного контролю митниця, яка здійснила митне оформлення товару, може запитати документи, які не подавались до митного оформлення, але містять відомості, що дозволяють перевірити заявлені у митній декларації дані”, – підкреслили в пресслужбі. 

В Держмитслужбі зазначили, що постмитний контроль не є документальною перевіркою дотримання вимог законодавства України з питань митної справи. Податкові повідомлення-рішення за результатами проведення постмитного контролю не виносяться.