Комітет Сенату США схвалив законопроєкт про передачу Україні заморожених активів РФ

Share

Комітет із закордонних справ Сенату США схвалив законопроєкт, який допоможе Сполученим Штатам закласти основу для конфіскації російських активів та передати їх Україні для післявоєнного відновлення.

Про це повідомляє Reuters.

“Комітет із закордонних справ Сенату проголосував 20 голосами проти 1 за безпрецедентний «Закон про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців», – йдеться в повідомленні. 

Якщо закон буде ухвалений Сенатом і Палатою представників та підписаний президентом Джо Байденом, як очікується, він відкриє шлях для першої в історії США конфіскації активів Центрального банку країни, з якою він не перебуває у стані війни.

“Голова комітету Демократичної партії із закордонних справ сенатор Бен Кардін, був оптимістичний щодо того, що законопроєкт стане законом, зазначивши, що він користується широкою підтримкою як з боку демократів та республіканців у Сенаті та Палаті представників, так і з боку адміністрації Байдена”, – зазначає Reuters.

При цьому, Комітет у закордонних справах Палати представників прийняв аналогічний законопроєкт, що також отримав переважну підтримку обох партій.

Зазначено, що ЄС, США, Японія і Канада заморозили близько $300 млрд активів російського Центробанку 2022 року, коли Росія вторглася в Україну. При цьому, близько $5-6 млрд перебувають у Сполучених Штатах, а більша частина зберігається в Європі, і більшість із них – у Центральному депозитарії цінних паперів Euroclear Бельгії.