Більшість банків єврозони поки не адаптували бізнес до майбутньої декарбонізації – ЄЦБ

Share

Більшість великих банків Європи не в змозі адаптувати свій бізнес до декарбонізації економіки блоку, що насувається, і тому стикаються з підвищеними фінансовими, репутаційними та юридичними ризиками.

Про це повідомив Європейський центральний банк (ЄЦБ), передає Reuters. 

Зазначено, що ЄЦБ роками підштовхував банки до того, щоб вони враховували кліматичні міркування при наданні кредитів та оцінці ризиків, але кредитори не прислухалися до його застережень та погроз щодо додаткових вимог до капіталу.

"Наш аналіз 95 банків, на які припадає 75% кредитів у єврозоні, показує, що наразі кредитні портфелі банків суттєво не відповідають цілям Паризької угоди, що призводить до підвищених ризиків перехідного періоду для приблизно 90% цих банків", – зауважив член правління ЄЦБ Френк Елдерсон.

Однак загальний кредитний ризик порівняно невеликий і становить близько 189 млрд євро (206 млрд дол.) для бізнесу з активами в нафтогазовій, вугільній, енергетичній, автомобільній, сталеливарній та цементній галузях, або приблизно 5% від загального обсягу кредитів, наданих фірмам.

З опитаних банків 13 мали кредити на суму понад 5 млрд євро кожен у шести ключових секторах перехідної економіки, на які припадає приблизно половина загальних викидів CO2 в єврозоні.

“Банкам дали час до кінця 2024 року, щоб виконати вимоги ЄЦБ щодо розкриття інформації про клімат, зокрема про те, наскільки вони відхиляються від очікуваного шляху декарбонізації. Якщо вони не виконають цю вимогу, то можуть бути запроваджені додаткові вимоги до капіталу”, – заявив ЄЦБ.

Великий ризик для банків полягає в тому, що їхні дії відрізняються від їхньої власної комунікації. Хоча багато банків заявляють, що серйозно ставляться до зміни клімату, їхня практика свідчить про самозаспокоєність.

"70% цих банків можуть зіткнутися з підвищеними судовими ризиками, оскільки вони публічно заявляють про свою прихильність Паризькій угоді, але їхній кредитний портфель все ще помітно не відповідає їй", – наголосив Елдерсон.