Метінвест налагодив виробництво сталевих штабів-бункерів для ЗСУ

Share

Група Метінвест налагодила виробництво сталевих підземних командних пунктів, які захищають особовий склад від наслідків обстрілів і дають змогу в безпечних і комфортних умовах забезпечувати роботу командування ЗСУ на лінії фронту, повідомила пресслужба компанії.

Проект реалізується в межах ініціативи Сталевий фронт. Перший сталевий штаб, розрахований на 30 військовослужбовців, на безоплатній основі передали Сухопутним військам України та встановили на одному з найгарячіших напрямків фронту.

Командний пункт допомагає рятувати життя військових, адже за короткий час розгортається та згортається на лінії фронту й за правильного встановлення забезпечує захист від обстрілів артилерії будь-якого калібру. Сталевий штаб складається з п’яти чи шести (залежно від комплектації) окремих мобільних бункерів, виробництво яких Метінвест освоїв ще в жовтні 2022 року. Це сполучені між собою підземні укриття, що виконують різні функції — від житлового приміщення та санітарної зони до робочого штабу командування. Таким чином утворюється цілий підземний комплекс будівель.

Виготовлені з хвилястої сталі бункери обладнані спальними місцями й робочими зонами, душовими й бойлерами, системами опалення, освітлення і зв’язку, місцями для зберігання зброї та особистих речей та електронною технікою. Це дає змогу використовувати підземний штаб не лише як укриття та місце відпочинку, а і як робочу зону, що забезпечує якісну роботу командування на лінії фронту.

«Якщо ми можемо не лише створити безпечний від обстрілів простір, але й зробити його максимально комфортним, то ми це робимо. Сподіваюсь, що таких КП на лінії фронту ставатиме дедалі більше, й ці «підземні містечка» стануть надійною опорою для командування військових з’єднань. У планах Метінвесту також є розроблення нових конфігурацій підземних сталевих комплексів для інших потреб ЗСУ», – зазначив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко.

Нові командні пункти базуються на традиційній моделі бункера-«криївки», понад 330 одиниць яких вже передав Метінвест різним бригадам ЗСУ з 2022 року. Конструкцію стандартного сталевого бункера допрацювали для використання у складі постійного штабу, габарити збільшили до 6 метрів завдовжки й 2,3 метра заввишки. Кожна «криївка» розрахована на шестеро людей і обладнана місцями для відпочинку, зберігання особистих речей та інтегрованою системою опалення.

«Ми прагнемо навіть на «нулі», в пеклі війни убезпечити й створити комфортні умови для роботи та перепочинку військових. Командні пункти на базі модульних укриттів відповідають запиту армії й дають змогу на передовій облаштувати укріплені штаби, що за будь-якої ситуації будуть виконувати своє головне завдання – керувати боєм і завдавати нищівних поразок ворогу», — зауважив бригадний генерал Збройних сил України Володимир Горбатюк.

Загалом від початку повномасштабної війни Метінвест спрямував на підтримку України та українців 4,8 млрд грн.