Економіка Китаю зросла на 5,2% у 2023 році

Share

Економіка Китаю зросла на 5,2% у 2023 році, що трохи більше за офіційний цільовий показник, встановлений раніше урядом, передає SilkBridge.info. 

Зазначено, що ВВП зріс на 5,2% у жовтні-грудні порівняно з попереднім роком, свідчать дані Національного бюро статистики (НБС), прискоривши темпи зростання з 4,9% у третьому кварталі, але не дотягнувши до прогнозу 5,3% в опитуванні Reuters.

Однак у квартальному вимірі ВВП зріс на 1,0%, сповільнившись з переглянутих 1,5% у попередньому кварталі.

Деякі грудневі показники, опубліковані разом з даними по ВВП, були більш похмурими, що свідчить про поглиблення затяжної кризи на ринку нерухомості в країні, незважаючи на зусилля уряду, спрямовані на підтримку сектора.

Інші дані за грудень показали, що зростання роздрібних продажів сповільнилося, а інвестиції залишаються слабими, і лише промислове виробництво демонструє деякі ознаки покращення.

“Політичні інсайдери очікують, що Пекін збереже аналогічний показник зростання на рівні близько 5% цього року, але аналітики кажуть, що це може бути надто складним завданням навіть за умови додаткового стимулювання”, – зауважує видання. 

Голова NBS Канг I заявив на пресконференції в Пекіні, що зростання Китаю у 2023 році було "важко завойованим", але додав, що економіка зіткнеться зі складним зовнішнім середовищем і недостатнім попитом у 2024 році.