Фонд декарбонізації стане основним завданням агенства у 2024 році – Держенергоефективності

Share

У планах держагентства з енергоефективності та енергозбереження на 2024 рік продовжувати роботу над розширення можливостей фонду декарбонізації.

Про це заявила голова агентства Ганна Замазєєва.

За її словами зокрема, планується акумулювати близько $26 млн для роботи державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації, розширити кількість регіональних офісів, а також стимулювати використання альтернативних видів палива.

«Нашим незмінним пріоритетом є і буде реалізація держполітики у таких актуальних для євроінтеграції та відбудови напрямах, як підвищення енергоефективності, розвиток сфери альтернативних видів палива, декарбонізація», – зауважила Замазєєва. 

Також вона розповіла про роботу агентства у 2023 році.

Відносно імплементації норм закону «Про енергетичну ефективність»: було розроблено та погоджено 14 нормативно-правових актів. 

“Для виконання вимог угоди Україна-ЄС ми цьогоріч розробили 12 техрегламентів з екодизайну та енергомаркування. Для імплементації вимог ЄС по розвитку високоефективної когенерації прийнято відповідний фундаментальний закон, який передбачає перехід України на високоефективні когенераційні установки, та вже розроблено 6 підзаконних актів”, – зауважила Замазєєва. 

При цьому, Держенергоефективності також виступило за створення фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації. 

У 2023 році було відкрито перші 2 регіональних офіси декарбонізації та енергоефективності (Дніпро, Кропивницький) для співпраці з органами місцевого самоврядування, створено унікальну мультимедійну платформу з декарбонізації UANDP, яка об’єднає збір проєктів, надання технічних енергоефективних рішень та фінансові інструменти для їх реалізації.

“Разом з міністерством відновлення розробляємо програми, завдяки яким ми зможемо підтримати як громади, так і підприємства у впровадженні енергоефективних проєктів”, – зазначила Замазєєва.