Глобальна промислова активність знизилася у 2023 році – Reuters

Share

Глобальні промпідприємства слабко завершили 2023 рік: у грудні активність у єврозоні скорочувалася 18-й місяць поспіль, а виробничі потужності Азії зазнали удару через нестійке економічне відновлення в Китаї, повідомляє Reuters.

Ряд індексів менеджерів із закупівель продемонстрували стійке уповільнення і припустили, що будь-який поворот цього року займе певний час. Це ставить під сумнів оптимізм, який відновився на фінансових ринках у останні декілька тижнів. 

Остаточний індекс менеджерів із закупівель у виробничому секторі єврозони Гамбурзького комерційного банку (HCOB), що розраховується компанією S&P Global, незначно зріс до 44,4 у грудні з 44,2 у листопаді, але залишився значно нижче 50, що означає зростання активності.

Тенденція вказує на скорочення ВВП єврозони в минулому кварталі, причому виробнича діяльність у найбільшій економіці блоку, Німеччині, також скоротилася в грудні.

Згідно з офіційними даними, у третьому кварталі економіка єврозони скоротилася на 0,1%, тому спад другий квартал поспіль відповідає технічному визначенню рецесії.

"Наприкінці 2023 року промвиробництво в єврозоні залишалося під тиском. Забігаючи наперед, можна сказати, що незначне зростання оптимізму щодо перспектив на наступний рік є позитивним моментом, але не дуже вагомим", – зазначив головний економіст єврозони Pantheon Macroeconomics Клаус Вістесен.

Індекс ділової активності у виробничому секторі єврозони, який входить до складу композитного індексу PMI, знизився до 44,4 з листопадового показника 44,6, але трохи випередив попередню оцінку 44,1.

Британський виробничий сектор також зазнав невдачі: остаточне значення РМІ у виробничому секторі S&P Global/CIPS у грудні знизилось до 46,2, що завершило тримісячну серію покращення.

Як зазначає Reuters виробнича активність в Азії також продовжувала зазнавати труднощів, особливо в країнах, що залежать від технологій. Промислова активність у Південній Кореї знову впала, а Тайвань продовжив падіння 19-й місяць поспіль.

Китайський РМІ Caixin продемонстрував несподіване прискорення активності в грудні, хоча це контрастує з офіційним індексом PMI Пекіна, який залишається у зоні скорочення вже третій місяць поспіль.

Неоднозначні економічні перспективи Китаю продовжують затьмарювати перспективи його основних торговельних партнерів.

"В цілому, економічні перспективи виробничого сектору (Китаю) продовжували покращуватися в грудні, попит і пропозиція зростали, а рівень цін залишався стабільним", – зауважив старший економіст Caixin Insight Group Ван Чже.