Кількість СЕО, які вважають вигідними інвестиції в Україну зросла майже вдвічі з 2022 року

Share

Кількість керівників бізнесів, які вважають вигідними інвестиції в Україну, попри війну зросла майже вдвічі: з 17% у 2022 році до 32% у 2023 році.

Про це свідчать результати дослідження Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) "Індекс інвестиційної привабливості України".

Інтегральний показник індексу інвестиційної привабливості України незначним чином знизився у 2023 році – до 2,44 бала з 5-ти можливих (2,48 бала у другій половині 2022 року). 

Наразі більшість, а саме 84% опитаних директорів членських компаній асоціації вважають інвестклімат несприятливим. Втім серед них зменшилась кількість респондентів, що вважають його вкрай несприятливим – з 37% до 24%. Нейтрально оцінюють поточний інвестклімат 7% топ-менеджерів, і ще 9% вважають його скоріше сприятливим.

При цьому 57% опитаних нами компаній, що вже присутні на українському ринку, збираються інвестувати в Україну під час війни, а 79% готові долучатися до процесу відбудови.

Протягом наступних шести місяців 38% очікують подальшого погіршення ситуації, а 48% вважають, що інвестклімат не зазнає суттєвих змін. Водночас 14% топ-менеджерів прогнозують покращення ситуації у першій половині 2024 року.

“Повномасштабна військова агресія Росії проти України продовжує очолювати перелік факторів негативного впливу на інвестиційний клімат, на другому та третьому місцях – корупція та слабка судова система. Серед позитивних змін бізнес-лідери найвище оцінили надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, дерегуляційні ініціативи та диджиталізацію державних послуг”, – зауважили в ЄБА.