Україна та Туреччина готові найближчим часом ратифікувати угоду про вільну торгівлю

Share

12 грудня відбулася зустріч першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко та новопризначеного посла Турецької Республіки Мустафи Левента Більгена, під час якої сторони обговорили розширення торгово-економічної співпраці між двома країнами, передає пресслужба Мінекономіки. 

Зазначено, що уряди обох країн готові найближчим часом ратифікувати угоду про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою. 

Так, після завершення процедури ратифікації, угода набере чинності на початку 2024 року та відкриє нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі між двома країнами.

«Угода про вільну торгівлю також спростить питання логістики, сприятиме розвитку українського бізнесу в умовах воєнного часу, а також відкриє нові перспективи в Україні для наших партнерів з Туреччини. Крім того, ми створимо робочу групу по зерну для обговорення глобальної та двосторонньої торгівлі на ринку зерна», – зауважила Свириденко.

Також сторони готові до конструктивного діалогу з питань розширення економічного співробітництва, зокрема, започаткування спільних проєктів у пріоритетних галузях економіки.  

Стратегічно важливими секторами для відбудови України та залучення приватних інвестицій є: оборона, виробництво та переробка сільськогосподарської продукції, відновлювана енергетика, виробництво та зберігання газу, зелена металургія, екологічний транспорт, охорона здоров'я та фармацевтика.