Fitch Ratings підтвердило кредитний рейтинг України на рівні “СС”

Share

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті на рівні «CC».

Про це йдеться в заяві агенства.

“Підтвердження довгострокового РДЕ України в іноземній валюті на рівні «CC» відображає очікування Fitch щодо подальшої реструктуризації комерційного боргу до завершення дворічної зупинки виплат єврооблігацій 1 вересня 2024 року”, – йдеться в заяві. 

В агентстві підкреслили, що у разі, коли єдиної комплексної реструктуризації боргу у 2024 році з комерційними кредиторами не вдасться досягти, аналітики очікують проміжного кроку подальшої відстрочки виплат єврооблігацій.

При цьому, у Fitch додали, що будь-який випадок призведе до обміну проблемного боргу (DDE) відповідно до критеріїв суверенного рейтингу Fitch, як у випадку з відстроченням виплати єврооблігацій у серпні 2022 року.

Щодо макропрогнозу, то агенство прогнозує зростання ВВП України у 2023 році на рівні 5,1% у зв'язку з адаптацією бізнесу до умов війни та покращення довіри споживачів.

“За даними ООН, у 2023 році кількість українських біженців була відносно стабільною і становила 6,3 млн в листопаді. Ми прогнозуємо уповільнення послідовного відновлення економіки до кінця року та зростання ВВП за весь рік на 3,8% у 2024 році та 4,5% у 2025 році”, – зазначили в Fitch Ratings.